Haber

CHP Edremit Kadın Kolları “Benim Hakkım İnsan Hakları” söyleşisi yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Tüm anayasal düzenlemelerde temel hak ve özgürlükler başlığı altındaki tüm konular hakkımızdır. İktidara gelenler bu hakkı görev olarak yerine getirmekle yükümlüdür, yükümlüdürler.” söz konusu.

Balıkesir’de Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde CHP Edremit İlçe Kadın Kolları’nın “İnsanım = Haklarım, İnsan Haklarım” başlıklı söyleşisi gerçekleştirildi.

Röportaj öncesi insan haklarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karaca, “Anayasal düzenlemelerin tamamında temel hak ve özgürlükler başlığı altında yer alan hususlar hakkımızdır. İktidara gelenler bu hakkın gereklerini bir görev olarak yerine getirmek zorundadırlar. Gerek siyasi haklarda gerekse sosyal haklarda, anayasal düzenlemelerde veya uluslararası sözleşmelerde bu hakların varlığını ve farkındalığını oluşturmak için uzun süredir çaba harcıyoruz.” dedi.

Moderatörlüğünü CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan’ın yaptığı söyleşide, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve ilahiyatçı aktivist Fatma Yavuz da konuşmacı olarak yer aldı.

Soru cevap bölümüyle devam eden söyleşinin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, insan hakları konulu programı yürütenlere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu