Haber

İmamoğlu: “Ülkenin Nimetlerinden Faydalanmasını Bilmeyen, ‘Biliyorum’ Diyen Yöneticiyi Birlikte Evine Göndereceğiz”

OKTAY YILDIRIM

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yönetimde başarının formülünü bilen ve uygulayan bir ekip hazırladıklarını belirterek, “Yönetimde başarının formülü kolaydır. ‘Ben her şeyi bilirim’ diyen olmayacak. .’ Karım, dostum, akrabam, damadım, kızım, oğlum deme. Vatandaşınla çalış. Milletin sesini dinle. Onu gözlerine bakarak dinle. Onunla konuş. Anla. “Bu memleketin insafına milleti, toprağı, ilmi, hüneri, kudreti vardır. Sadece ondan nasıl yararlanacağını bilmeyen ve ‘Biliyorum’ diyen bir hükümdarı vardır. Hep birlikte evine göndereceğiz” dedi.

İBB Başkanı ve Ekrem İmamoğlu, ‘Türkiye’de 300 Proje’ kapsamında düzenlenen ‘İSKİ Ümraniye ilçesi içme suyu yatırımları’, ‘İSKİ Anadolu Yakası Dereleri Rehabilitasyon ve Bakım-Onarım Projesi’ ve İSKİ Anadolu Yakası İçmesuyu Malzemeleri Lojistik Merkezi’nin açılışlarını yaptı. 300 Günlük maraton. ‘Alemdağ Sokak Düzenleme Projesi’ temel atma törenine katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, İstanbulTürkiye’deki değişimin geri dönülmez olduğunu söyleyen İmamoğlu, şöyle devam etti:

“BU ŞEHİRDEKİ ESKİ VE KİRLİ KİTAPLARI KAPATACAĞIZ DEDİM, TEŞEKKÜRLER BAŞARIYIZ: Dört yıl önce göreve geldiğimizde çok titiz bir sürecin başlayacağını ve sizlerle çok başarılı olacağımızı söylemiştim. iş başvurusu yaptığımda İstanbul 2019 yılında değişim sözü verdik ve bu değişimi size hissettirmek bizim en değerli çabamız. ‘Bu şehirdeki eski ve kirli defterleri kapatacağız. ‘Yeni, güçlü bir başlangıç ​​yapacağız’ dedim. Çok şükür başardığımızı görüyorum. İstanbulbaşardığını, İstanbul Değişim sürecini en güçlü haliyle hissettirdiğini görüyorum. Değişim bu şehrin her hücresine, her sokağına, her caddesine, her mahallesine sıçradı diyebilirim. İstanbul Değişiklik artık geri alınamaz. İstanbul bunu başardı ve yerel yönetimler açısından kesinlikle yeni bir çağın temellerini attı.

İSTANBUL’DA HAYATIN YENİ NORMALLERİ VAR: İstanbul’daki değişim artık geri döndürülemez. İstanbul’da yaşam yeni bir normale kavuştu. Mesela eskiden İstanbul’da dere yataklarına yapılaşmadan söz edilirken şimdi İstanbul’un dere yataklarında yaşam vadileri, yeşil alanlar konuşuluyor. Eskiden İstanbul’da sel normaldi, sel normaldi. Kurban Bayramı geldiğinde İstanbul Boğazı’nın kana bulanması olağandı, artık bu görüntülerin yaşanmaması normal. Yağmur suyu atık su kanallarının ayrılması, derelerin ıslahı ve altyapının güzelleştirilmesi olağandır. Eskiden kent ormanlarını uçtan uca açma coşkusuyla vatandaşlarımıza kapatmak adettendi, şimdi ise milyonlarca insanımızın kent ormanlarını kullandığı bir ortam haline geldi. İstanbul artık yeni normale kavuştu. Eskiden kreşler, yurtlar, halk lokantaları ve şehir lokantalarının olması büyükşehir belediyelerinde normaldi, şimdi çok normal. Eskiden anneler 0-4 yaş arası çocuğuyla otobüse binemezdi, normaldi ama şimdi annelerin 0-4 yaş arası çocuğuyla otobüse binmesi normal. Şimdi tabi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde kadınların yönetici olmaması olağandı, artık kadınlarımızın en üst mevkilerde yönetici olması normal. Eskiden İBB’nin birçok çalışma noktasında kadınların bulunmaması normaldi, şimdi ise belediyenin birimlerinde neredeyse hiç çalışmayan yer olmaması normal. Eskiden senede 5 kilometre bile olmayan metroları yapabilmek normaldi. Artık İstanbul’da yılda en az 13 kilometrelik bir metro açmak olağan hale geldi. Daha önce vatandaşların konutlarının güvenliği ile ilgili herhangi bir adım atılmazken artık hızlı tarama prosedürü ile her konuta girilerek insanımızın konutunun durumuna bakılması ve buna göre nasıl önlem alınacağının araştırılması olağan hale geldi. Onları saymakla bitiremeyiz.

HER GÜN ZOR BİR ŞEYİ ANALİZ EDEN ÇOK ÇALIŞAN BİR GRUBUZ: İstanbul’da her gün bir soruna çözüm üreten çalışkan bir ekibiz. ‘150 günde 150 proje’ konseptiyle geçen yıl haziran ayında yola çıktık. Arkadaşlarımızı teşvik ettik, İstanbul’un 39 ilçesinde şevkle çalışıyoruz ve yıl sonunda 150 günde 190 projeye ulaştılar. Mayıs ayına kadar 300 günde bu 300 projeyi yapalım. Şimdi sizlerle birlikte 300 günde 300 proje açıyoruz. Mayıs ayı sonuna kadar bu 300 günde tüm İstanbul’da 300 projeyi birlikte hayata geçireceğiz. Temellerini atacağız, açılışlarını yapacağız. Her gün bir değil birkaç projenin açılışını yaparak, temellerini atarak yolumuza çok hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Tıpkı bugün yaptığımız gibi. Bugün burada çok değerli projelerin açılışını yapmanın gururunu yaşıyorum. Anadolu yakasında 13 dere ve bunların kollarında yine çoğu yine bu bölge ile ilgili 6 bin 200 metre uzunluğunda dere ıslahı ürettik. Yine Anadolu yakasında 500 bin metre uzunluğunda bir dere yaparak bu derelerde bakım onarım çalışmalarını tamamladık. Bu sayede dere güzergâhlarında oluşacak taşkınların önüne geçmiş olduk. Atık suların derelere karışmasını engelledik. Daha önce bu derelerden Marmara Denizi, Karadeniz ve İstanbul Boğazı’na akan atık suların arıtma tesislerine ulaşmasını sağladık.

SİZLERLE BULUŞMAK ÜZERE ÇOK MUTLU VE UMUT DOLU BİR BAHAR İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ: Bugün Ümraniye ilçesinde içme suyu yatırımlarını da hizmete açıyoruz. İçme suyu depolama alanının kapasitesini artırdık. Basın sorunu nedeniyle yaşanan su kesintilerine kalıcı çözüm getirdik. Bu bölgede yaşayan 726 bin hemşehrimizin kesintilerden kurtulmasını ve suya ulaşmasını sağladık. Bugün Anadolu yakası içme suyu malzemeleri lojistik merkezi olan İSKİ’nin açılışını yapıyoruz. Bu merkezde İSKİ’nin Anadolu yakasındaki içme suyu işletmeciliği çok daha verimli hale gelecek. Bu vesileyle aslında burası İSKİ’nin deprem döneminde tüm hizmetlerinin sorunsuz yürütülmesi için değerli bir merkez olacaktır. İSKİ kurumumuzun tüm çalışanlarını ve emeklerini hepinizden alkışlamanızı istiyorum. Bugün Ümraniye Atatürk Mahallesi’ndeyiz yani tam burada Alemdağ Caddesi’nde buranın düzenlemesine başlıyoruz. Arkadaşlar buradaki düzenlemenin bir yıl süreceğini söylediler ama hepimiz inşallah düzenlemeyi yüksek bir hızla, özellikle yaz aylarında esnafımızı rahatsız etmeden, örnek çalışmaları vatandaşlarımıza sunarak, esnafımızı rahatsız etmeden bitirecekler. , onların tekliflerini ve tavsiyelerini alarak Alemdağ Caddesi’ni İstanbul’un en keyifli caddelerinden biri yapacağımıza söz veriyoruz. Senin huzurunda konuşuyorum. Ümraniye 15 Temmuz Meydanı’nı açtık, o meydanı ve altındaki otoparkı hizmetinize sunduk. Onunla birlikte bu cadde Ümraniye’yi daha yaşanabilir, daha kaliteli ve daha kimlikli bir semt haline getirecek. Hak ettiğiniz yatırımları yapıyoruz. Hak ettiğiniz özen ve hızla bu projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Sizleri çok keyifli ve umut dolu bir baharla buluşturmak için daha çok çalışacağız.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU HER ZAMAN 13. CUMHURBAŞKANI OLMAK ÜZERE BİRLİKTE SEÇECEĞİZ: 14 Mayıs’tan sonra devleti bilen, vicdan sahibi, adaletli, herkese saygılı bir ekip iş başına gelir. Çünkü burada az önce bahsettiğim tüm niteliklere bir arada sahip olan insanlar var. Ama bu niteliklerle, bu kimlikle, inşallah devletimizin 13. Cumhurbaşkanı olacak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu hep birlikte seçeceğiz. Millet İttifakının tüm unsurlarıyla çok çalışacağız. Altı siyasi parti ve doğal olarak farklı siyasi partilerin demokrasi beklentisi. Özgür, üretken, gençlerin geleceğe umutla, gülümseyerek baktığı bir Türkiye için var gücümüzle çalışacağız. Ankara’da nasıl birlikte iş yapar, birlikte daha güçlü koşabiliriz konulu toplantısını bu sabah yaptığım Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın selamlarını sizlere sunuyorum. Burada Mansur Yavaş Bey ile birlikte sadece şehirlerimizde yapılmayanı daha güçlü yapmanın değil, çok çalışmanın, üretimde güzel çalışmanın, hesap verebilirliğin ülkemizin her noktasına örnek gösterilmesinin sorumluluğunu üstlendik. .

YÖNETİMDE BAŞARININ FORMÜLÜNÜ BİLEN VE UYGULAYAN ZEHİR GİBİ BİR YÖNETİCİ KADRO HAZIRLIYORUZ: Sadece Haziran 2023 ile Nisan 2024 arasında, on ay sonra göreceksiniz. Milletle ilgili yapılmayan, engellenen, elimizden alınan yerlerin kapkaççı olarak elimizden alındığı ortamlara son verecektir. 16 milyon İstanbulluya metroların nasıl hızla başlayacağını göstereceğiz. Yönetimde başarının formülünü bilen ve uygulayan bir yönetici kadrosunu sizler için hazırlıyoruz. Yönetimde başarının formülü aslında kolaydır. Kimse her şeyi bildiğini söyleyemez. Sadece liyakat sahibi insanlarla çalışın, kim olduğunuza bakmayın. Eşim, dostum, akrabam, damadım, kızım, oğlum demeyin. Vatandaşınla çalış, milletin sesini dinle. Gözlerinin içine bak ve onu dinle. Onunla konuş, kederini anla. Can sıkıntınızın bir analizini bulun. Bak sana formülü söylüyorum. Siyaseti ve yöneticiliği bir zenginlik aracı olarak değil, bir vicdan borcu olarak yapın. Bu kadar kolay.

BU MİLLETİN GENÇLERİNE SON GERİ DÖNÜN, GERİ DÖNÜŞÜ DÜŞÜNMEYİN: Yeni bir döneme başlayacağız. Yeni bir dönem halkımıza moral verecektir. Bu milletin kaynağı bu memlekettedir. Çocuklarınıza baktığınızda güç kaynağını görüyorsunuz değil mi? ben de görüyorum Özellikle gençlere baktığınızda size bir şey söyleyeyim. Bu milletin gençliğine sırtınızı yaslayın ve gerisini düşünmeyin. Gençler bu ülkeye yeter. 14 Mayıs’tan sonra yapacağımız budur. İstanbul’dan Hakkari’ye, Trabzon’dan Hatay’a Türkiye’ye çok güçlü bir güç katacağız. Bu ülkede bu ülkede herkes daha düzgün kazanacak. Daha rahat yaşayacaklarını, daha inançlı yaşayacaklarını, daha memnun ve umutlu olacaklarını sizlere söylüyoruz. Bunların hepsi olacak. Bu ülkeye rahmet gelecek, rahmet ve bereket gelecek. Çünkü bu vatanın insafına, insanı, toprağı, ilmi, mahareti ve kuvveti vardır. Sadece ben bilirim diyen, bundan nasıl yararlanılacağını bilmeyen bir yöneticisi var.

ONU HER ZAMAN BİRLİKTE EVE GÖNDERECEĞİZ: Onu her zaman çizim evine göndereceğiz. Güç ne için? 86 milyon ulusun gücü için güç, bir avuç insanın gücü için değil. Bu kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Açılışını yapıp başlattığımız bu projeler Ümraniye’mize ve İstanbul’umuza hayırlı ve uğurlu olsun. Seninle yürekten konuşuyorum. İnancım, on ilimizde yaşadığımız onca sıkıntıya rağmen deprem bölgesinde kaybettiğimiz canlarımıza olan borcumuzu nasıl ödeyeceğiz biliyor musunuz? Bunun bedelini milletimiz için daha çok çalışarak ödeyeceğiz. Çok çalışacağız ve başarılı olacağız. O şehirleri yeniden inşa edeceğiz. İstanbul’umuzu daha inançlı ve güçlü bir şehir haline getireceğiz. Peki bu formda neler olacak? Her şey çok keyifli olacak.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler