Haber

Elon Musk açıklamalarına devam ediyor: Twitter, CIA ve FBI ile işbirliği yaptı

Elon Musk, “Twitter Files” adı altında yaptığı açıklamaların 9’uncusunu serbest gazeteci Matt Taibbi aracılığıyla yaptı. Elon Musk’ın eski Twitter yönetiminin uygulamalarına ilişkin yaptığı yeni açıklamada, şirketin ABD hükümetinin söylemleriyle çelişen bilgileri sansürleyerek ve aynı fikirde olmayan doktor ve uzmanları itibarsızlaştırarak Kovid-19 salgınıyla ilgili tartışmalara müdahale ettiği ortaya çıktı. devlet.

ABD HÜKÜMETİNİN UYGULADIĞI FİYAT

Twitter’ın eski yönetiminin Covid-19 salgını içeriğine ilişkin iç yazışmalarını paylaşan Zweig, ABD yönetimlerinin yalnızca Twitter’a değil, Facebook, Google ve Microsoft’a da Covid-19 salgınına ilişkin tartışmalar konusunda baskı uyguladığını yazdı. .

Trump yönetiminin salgının başlangıcında halkı paniğe sevk edecek ve bu konuda şirket üzerinde baskı oluşturacak içeriklerden endişe duyduğunu belirten Zweig, Önder Joe Biden yönetiminin Amerikan halkına yaptığı açıklamanın ABD halkına yönelik olduğunu söyledi. Covid-19 salgını, “Covid-19’dan çok korkuyorsunuz ve güvende olmak için, bizim dediklerimizi yaptığını ve bu yönde Twitter’a baskı yaptığını belirtti.

“ABD KURUMLARIYLA TÜTÜN İŞBİRLİĞİ”

Dokuzuncu açıklamada, serbest çalışan bir gazeteci olan Taibbi, Twitter’ın FBI, Dışişleri Bakanlığı, CIA ve Pentagon dahil olmak üzere çeşitli devlet kurumlarıyla işbirliği içinde gözetim ve sansür uyguladığını paylaştı. FBI’ın Twitter’da diğer devlet kurumlarını da kapsayan çok çeşitli sosyal medya gözetimi ve sansürüne aracılık ettiğini iddia eden Taibbi, söz konusu uygulamanın FBI’ın siber tehditlerle ilgilenen birimi olan Foreign Influence Duty Force (FITF) ve yerel polis, medya ve farklı devlet kurumları. kurumlar dahil.

ELON MUSK 3 HAFTALIK BELGELERİ AÇIKLADI

Elon Musk, Twitter’ın eski yönetiminin iç yazışmalarını 3 haftadır bir grup gazeteciyle paylaşarak ifşa ediyor. Twitter’ın yeni yöneticisi ve bağımsız gazeteciler tarafından “Twitter Dosyaları” olarak adlandırılan bu tweet’ler, Twitter’ın eski yönetiminin siyasi görüşleri nedeniyle içeriklere taraflı bir şekilde müdahale ettiğini gözler önüne seriyor.

HUNTER BIDEN İLE İLGİLİ BELGELER DE MEVCUT

Şimdiye kadar yapılan açıklamalarda, ABD Başkanı Joe Biden’ın grubunun talebiyle seçim sürecinde ortaya çıkan Biden’ın oğlu Hunter Biden ile ilgili sızıntıların sansürlenmesi, Trump’ın hesabının askıya alınması ve Twitter’ın eski hesabının askıya alınması gibi konular gündeme geldi. ABD ordusunun Ortadoğu’daki yönetimi. Manipülasyonlarına alet olduğu da ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu